Alternatif Dağıtım Kanalları Yönetimi

Alternatif Dağıtım Kanalı Nedir?

Tüm sektörlerde olduğu gibi Gayrimenkul sektöründe de satış kanallarının artırılması ve daha geniş kitlelere hitap edebilmek çok önem arz etmektedir. Bu anlamda GAYRİMENKUL FİKİRLERİ olarak çoklu kanallarla müşteriye dolaylı ve direkt erişimle alakalı çok özel çalışmalar yürütülmektedir. Bu çerçevede sektör dışı ama potansiyeli yüksek, ayrıca satış ve pazarlama gücü yüksek olan bazı meslek kollarını, yeni satış kanalları olarak değerlendiren bir anlayışla özel bir çalışma yürütülmektedir. Ve biz bu alanı, ALTERNATİF DAĞITIM KANALI olarak adlandırmaktayız.

6 Adımda GF Kazanç Modeli

Sistem çok basit ve kolay biçimde sonuca ulaşmaktadır.

 1. Öncelikle kriterlerimize uygun ve potansiyel gördüğümüz kişi ve firmalarla aracılık protokolü yapıyoruz.
 2. Protokol yaptığımız aracımıza yaklaşık 2 saatlik bir genel eğitim veriyoruz.
 3. Ayrıca kendisine sistemsel çalışma kabiliyeti sunan bir kendisine özel CRM kullanıcı adı ve şifresi oluşturuyouz.
 4. Aracı, anlaşmalı olduğumuz markaların projelerine, potansiyel gördüğü müşteri veya doğal çevresine yönlendirme yapıyor.
 5. Aracı yönlendirme yaptığı kişinin ad-soyad vb. bilgilerini CRM'e kayıt yapıyor, kayıt işlemi tamamlandığında yönlendirilen kişinin cep telefonuna anlaşmalı projelerimizde yararlanabileceği bir indirim kodu, SMS olarak gönderiliyor.
 6. Daha sonra bu SMS kodu ile yönlendirilen müşterinin anlaşmalı markalarda yapacağı tüm görüşmelerin bilgileri ve sonuçları CRM'de aracıya yazılı olarak aktarılıyor. Ve bu yönlendirme sonucunda eğer anlaşmalı markalarımızdan herhangi bir gayrimenkul satışı gerçekleşirse, aracıya, tarafımızca bir ödül komisyonu ödeniyor.

Ekip

 1. Arzu Alkan Atlığ (Yönetici Ortak)

  Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Londra'da International Business & Management üzerine yüksek lisans yapmıştır. Ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları sertifika programını tamamlamış ve takip eden 8 yıl boyunca hem uluslararası ve hem de yerli firmalarda İnsan Kaynakları yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. Kişisel ilgi alanı olması sebebi ile gayrimenkul sektörüne yönelmiştir ve kurumsal deneyimlerini bu alanda aktif olarak kullanmaktadır.

 2. İçten Karakurt (Yönetici Ortak)

  Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra yine Marmara Üniversitesi'nde İngilizce İşletme Yönetimi Programını tamamlamıştır.

  Profesyonel iş yaşamına bir bankanın kambiyo bölümünde başlamış, sonrasında çok uzun yıllar Türkiye'nin lider ve kurumsal kuruluşlarından birinde bütçe ve planlama konusunda uzman olarak devam etmiştir.

  İş yaşamı ile paralel olarak; mesleki ve kişisel gelişime yönelik bir çok eğitim almıştır.